Csilla Fejes
Valentin-napi rózsatorta zöldségekkel és füszeres kecskesajttal
Ha valami igazán különleges fogással szeretnéd meglepni szíved választottját Valentin-napra, vagy csak az ünnepi asztalra szeretnél valami extra jól kinézö étket varázsolni, akkor uccu neki, ez a különleges, sós torta nem fog cserben hagyni! Ropogós (esetemben természetesen teljes kiőrlésű ) leveles tészta, krémes kecskesajt, sült cékla és édesburgonya csodálatos kompozíciója ez, aminek nagy előnye egy szimpla virágcsokorral szemben, hogy meg lehet enni, cserébe legalább olyan szép!

Na de hogyan is készül? Hozzávalók: 1 adag leveles tészta (és a fantasztikus Áfonyamámora Edina gyors vajastésztáját használtam)
1 kis tégelyes, kb 80-100 g krémes kecskesajt (én az Aldiban vettem)
kevéske tejszín vagy tejföl a kecskesajt kikeveréséhez 2-3 fej cékla 2-3 darab édesburgonya só bors kakukkfű 1 tojás a tészta kenéséhez
A céklát és az édesburgonyát megpucoljuk, és mandolin szeletelővel vékony szeletekre szeljük. A csíkokat kevés olívaolajjal kikent tepsibe tesszük (nyugodtan egymásra takarhatnak, csak puhítjuk őket, arra vigyázzunk, hogy ha a cékla ész az édesburi egy tepsiben sül, akkor a cékla el fogja színezni), sózzuk, borsozzuk, és 160 fokon, alufóliával lefedve kb 12-15 percig sütjük. A sütőből kivéve vegyük le a fóliát és hagyjuk hűlni a zöldségcsíkokat. Fontos, hogy a zöldségeket ne süssük túl, mert akkor nem tekeredni fognak, hanem törni, szakadni.
Közben a leveles tésztát a leírás szerint elökészítjük (nekem ez az adag egy kb 20*28 cm-es tepsire lett elegendő) úgy, hogy a tepsinél a tészta minden oldalon kb 2-3 cm-rel túllógjon, hiszen vissza fogjuk hajtani. A kecskesajtot kikeverjük kevés kakukkfűvel, sóval, borssal és tejszínnel, és a tésztára kenjük (a visszahajtandó részre ne kerüljön), majd a tészta széleit felhajtjuk úgy, hogy picikét lógjon rá a kecskesajtos rétegre. Ebbe a kecskesajtos fészekbe helyezzük majd a virágainkat, amiket egyszerűen csak feltekerünk több rétegben.

Én a külső sorok zöldségrózsáit megtűztem fogpiszkálóval, de a belsőket már nem, azok már tartották saját magukat. Megszórtam kis őrölt borssal és kakukkfűvel díszítettem, a tészta oldalait tojással lekentem, majd 200 fokos sütőben aranybarnára sütöttem (pontos időt lásd a tészta instrukcióinál). És ennyi. Nem igazán fűzök hozzá egyéb kommentárt, mint hogy az év egyik legjobb kulináris élménye volt eddig - tessék szépen kipróbálni!
